books-933293_640

Regały sklepowe

Regały sklepowe są podstawowym wyposażeniem każdego sklepu. To jakiego będą typu oraz rozmiaru i z jakiego materiału determinuje w dużej mierze wygląd sklepu, jego wnętrza i to jak klienci będą postrzegać sklep. Dlatego ważne jest wybrać odpowiednie regały sklepowe i zaaranżować swój sklep tak, żeby był jak najbardziej funkcjonalny i jednocześnie dobrze wyglądał i przyciągał klientów. Wybór różnych regałów sklepowych jest bardzo duży, dlatego nie powinno stanowić problemu skompletowanie takiego zestawu, który będzie miał wszystkie pożądane przez nas cechy i dodatkowo będzie niedrogi.

Jakie regały sklepowe są najlepsze?

Meble sklepowe powinny być tak dobrane, żeby klient chciał kupować i w przyszłości wrócić do sklepu. Jakie zatem cechy powinny mieć w sobie najlepsze regały sklepowe?

Przede wszystkim kluczową sprawą w tym wypadku jest właściwa ekspozycja towaru. Regały sklepowe muszą jak najlepiej i jak najkorzystniej prezentować towar. Dzięki temu klienci chętniej będą odwiedzać sklep. Kolejnym aspektem jest łatwy dostęp do produktów. Regały, w zależności od tego jaki towar się na nich znajduje, powinny być odpowiedniego rozmiaru, żeby sięganie po produkty nie stanowiło kłopotu i było łatwe. Dlatego nie można kupować zbyt wysokich regałów, ani zbyt głębokich. Optymalna wysokość to około 160 centymetrów. Głębokość zależy od rodzaju torów przechowywanych na tych regałach.
Oprócz dobrej ekspozycji asortymentu sklepu, regały sklepowe muszą odznaczać się dużą wytrzymałością. Z tego względu warto postawić na metalowe regały zamiast na drewniane. Metalowe regały są również o wiele bardziej odporne na intensywną eksploatację, co pozwoli na zaoszczędzenie w przyszłości czasu i pieniędzy.

Modułowe zestawy regałów sklepowych

Bardzo dobry rozwiązaniem jest zakup całego zestawu regałów. Sklepy meblowe mają w swojej ofercie tak zwane modułowe zestawy. Umożliwiają one na zaaranżowanie przestrzeni dostępnej w sklepie w taki sposób, żeby regałów sklepowych było jak najwięcej a jednocześnie całe wnętrze sklepu było przejrzyste. Takie rozplanowanie pomaga utrzymać porządek w sklepie, ułatwia klientom poruszanie się po nim i przyspiesza wyszukiwanie interesującego go produktu.

Stosując się do powyższych rad można zacząć kompletować wyposażenie sklepu. Regały sklepowe można kupić w sklepach stacjonarnych albo kupić je online w sieci. Ważne jest jednak to, żeby dobrze spełniały swoją funkcję, były wytrzymałe a przy tym miały przyjemny dla oka wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>